| anonim_9938 a întrebat:

Buna
am pirce in nas adica am avut pana azi cand mi sa infectat si mi s-a format ceva in genul unei pungute de puroi. am hotarat sa il scot si sa il pun iar dar mai intai sa astept sa se vindece tot ce am acolo. credeti ca va fi vreo problema cu faptul ca imi voi da din nou gaura? as dori sa imi raspunda cine chiar stie ce spune.

2 răspunsuri:
| bluepuff a răspuns:

Dupa ce se vindeca poti sa incerci sa iti dai iar dar sincer in locu tau nu as fi scos cercelu.
Daca iti mai dai ai si tu grije sa nu se mai infecteze. Sa se vindece mai repede poti sa dai cu crema de galbenele iar pierce`ul sa il speli un pic cu dezinfectant sau ceai de musetzel.

| zzz_1061 a răspuns:

Eu tot am avut asa situatzie.nu-l skoate.lasa-l acolo insa tot acest timp mereu scoate cu ceva steril puroiul care s-a format.in farmacii vei gasi o pereoxid de hidrogen cred ca undeva la 4-5 ron si cu acea solutie dezinfecteaza de 3 ori pe zi.