| AnaWMaria a întrebat:

Am si e un iphone 4 pe care l-am scapat in apa si nu se mai aprinde, nu mai reactioneaza cu nimic ...cam cat ar costa sa il repar?

7 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Altu, asta e mort!

| Kampion a răspuns (pentru K0sti):

Nu chiar, cu putin noroc poate sa il bage in orez si sa il lase acolo 3 zile

| K0sti a răspuns (pentru Kampion):

Nicio sansa, garantez! Nici nu vrei sa stii, cum corodeaza apa treseele...
Am lucrat vreo 2 luni intr-un service GSM, ani in urma, cand am vazut cum aratau cablajele alea de la apa...am ramas stupefiat!

| lpavel a răspuns:

Daca ai incercat sa-l deschizi inainte sa-l usuci sau sa-l tii in orez cum zic si cei de aici, atunci acel telefon NU mai poate fi recuperat, s-a stricat de tot! Nu trebuia sa incerci sa-l deschizi pana nu se usuca bine, asta ar fi durat cam 2 zile (48 ore)...

| EneCristian a răspuns:

Depinde de distrugerile suferite incearca sa mergi la service sa verifice ei cat de distrus este din cauza apei daca se mai poate salva sau nu.

| Florinpikachu10000 a răspuns:

Baga-l in orez si tine-l 3 zile.

| Ghita_Ioana_1995 a răspuns:

Buna! Incearca metoda clasica, mai intai. Pune orez intr-un bol iar apoi adauga telefonul.Asigura te ca este acoperit integral de orez.lasa-l acolo cca o zi-o zi si jumatate.Am auzit ca aceasta metoda este foarte eficienta.