| anonim_4396 a întrebat:

Buna
Am si eu cateva intrebari la care as vrea sa raspundeti sincer si fara batai de joc sau jigniri.

1. care sunt primele semne ca un baiat te place?

2. Cum poti atrage atentia unui baiat pe care il placi?(el este a 11 iar eu a8-a)
[Am mai fost cu unu de a11-a]

3. Ce gesturi sau cum ar trebui sa ma comport ca sa initieze el o conversatie cu mine?

4. Cum as putea sa imi dau seama daca este interesat?

5. Daca acel tip cand am fost intr.o sala de repetitie si am intrat si intre timp ce cantam simteam ca se uita la. mine. Sau la scoala. o stat la o anumita distanta si era cu 2 prieteni si de acolo se uita la mine, apoi vorbea cu aia, apoi ma uitam si eu si vedea ca ma uit si nu intorcea privirea si, si atunci am simtit ca ma.privea....se poat considera semne ca ma.place?

Multumesc din suflet ca ati avut rabdare sa cititi! La cel mai folositor raspuns si mai complex dau FUNDA.

2 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

1) Se uită mai mult la tine. Acum depinde, și cum este el, ori se intimidează când intri în vorbă cu el ori caută el să intre în vorbă cu tine.
2) Dacă te place, nu e nevoie să faci tu ceva ca să îi atragi atenția. Poate pur și simplu să începi o conversație cu el. Dacă pare indiferent e clar că nu ai ce face. Și nu e bine să pari prea insistentă.
3) E mai greu. Sunt anumite gesturi pe care dacă le-ai face, unii băieți te-ar percepe ușuratică sau disperată. Acum depinde de băiat. Din punctul meu de vedere, ori sunt gesturi foarte subtile, cum ar fi îi zâmbești subtil și îl privești în ochi când treci pe lângă el, ori mai bine lași gesturile.
4) Vezi punctul 1). Dacă faci gestul cu zâmbitul subtil și privitul în ochi, dacă și el la rândul lui mimează un zâmbet cât de mic, și se uită la tine e posibil să îl interesezi.
5) Da. Dar nu poți fii sigură.

| sebi777 a răspuns:

Pai daca se uita frumos la tine si iti zambeste cand te vede poate fi un semn ca te place, ca sa ii arati si tu ca il placi ar trebui sa faci la fel(o privire, un zambet).Ca sa intri in discutii cu el salutal cand treci pe langa el sau vorbeste cu el pe facebook sau ceva(vorbiti despre pasiuni comune etc.). Daca se uita la tine poate fi un semn ca te place sau ca rea remarcat