| maidemult a întrebat:

am si eu nevoie de niste sfaturihappy Cum sa nu mai gandesc doar negativ? De ex am avut recent un prieten si de cand mi-a cerut sa fim impreuna ma gandeam ca deja a doua zi ma lasa imi da papucii, si dupa 2 saptamana asa a fost. poate pentru ca numai am incredere in baieti si mai ales in mine? va rog ajutati-ma

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Mai ales in tine. Daca nu ai incredere in tine nu poti avea nici in altcineva.Trebuie sa inveti sa nu depinzi de nimeni, sa fi capabila sa iei in orice imprejurare decizia corecta sfatuindu-te cu tine.Incearca sa gandesti realist.Analizeaza foarte bine viitorul prieten inainte de a incepe o relatie. E foarte important sa fiti in primul rand buni prietenihappy

| patty32 a răspuns:

Hei :)
Esti exact ca mine, negativista :D
Din curiozitate, ce zodie esti?
Imi raspunzi, ok?:D
Asa.
Legat de negativism.
Pff, e foarte foarte greu :))
Eu ma chinui de ceva timp sa scap de asta, dar tot asa sunt :d
Acum parca m-am mai imbunatatit.
Gen: ma doare`n cot de ce barfeste lumea la colt de strada :x
Stii, mai nou, ii spuneam si unei prietene bune, ma simt excelenta ca sunt barfita, daca "barfitorii" considera ca sunt singurul subiect bun :> Sunt onorata! Like Monica Columeanu :))
Asa, legat de baieti, e acelasi lucru :)
E foarte greu sa te lasi "pe mana" lui, pentru ca intai ai nevoie de incredere, etc.
Chiar daca suna aberant, asa este :)
Eu inainte ascultam si melodii triste, si puneam paie pe foc :)))
Acum cand sunt suparata ascult "Rad cand imi vine sa plang" -Paula Seling :x [vezi pe youtube, mie imi merge cam greu pc`u :))]
Uita-te si la filmul` In cautarea fericirii, iti zic eu ca te va influenta foarte mult, cat de luptator poate fi acel tata.:x Scrie pe www.google.ro "in cautarea fericirii online " :D
In rest, sa stii ca este FOARTE bine sa fii negativista, deoarece daca ai fi optimista [gen " lasa, ca o sa fie bine "] si dupa sa te dezamageasca cineva, e mai bine sa-i castigi increderea prin negativismul tau :))
DEci e si el bun la ceva;;)
Kisses :*

| pufoletedebomboana a răspuns:

Pai nu mai gandi negativ deoarece asa se intmpla ...aceasta problema am avut-o si eu dar am scapat de ea, gandindu-ma numai la lucruri pozitive.

| heise a răspuns:

Pai cum ai zis si tu. Intai sa ai incredere in cineva trebuie sa ai in tine. Nu te gandi ceva de genul : "nu sunt destul de buna, isi va gasi pe alta" am dat un exemplu. Gandeste ceva in genul : "daca ma iubeste ma va accepta asa cum sunt". Ai mai multa incredere in tine, ai incredere in aspectul si tot ce esti... Stiu nu sunt de prea mare ajutor. Sti ce fac eu, par indiferenta si dupa imi dau seama de ce trebuie sa simt...==