| pisicutzza a întrebat:

am si eu niste probleme dar nu stiu din ce cauza...De un timp ma simt fff stresata, plictisita, ma enervez f usor, nu as avea chef de nimica, sunt plictisita de orice.ascult muzica mereu, stau mereu cu prietenii, cu mama mea vb mereu, dar sunt f plictisita nu imi trezeste nimeni pofta de viata... oare de ce? ma puteti ajuta cu niste raspunsuri? ce sa fac sa nu mai fiu asa? multumesc

2 răspunsuri:
| arysa a răspuns:

Incearca sa iesi mai mult cu prietenii(intr-un club, la un suc, in parc) nu conteaza unde si distreaza-te cu ei. Du-te la shopping, cum se apropie sezonul rece ai nevoie de hainute noi si trendy, deci ia-ti o prietena si porneste in lumea cumparaturilor(o sa te faca sa te simti mai bine). Alterneaza invatatul cu distractia, asculta muzica, radio, descarca comedii de pe net si uita-te la ele, citeste o carte amuzanta/de dragoste sau ce gen iti place tie.Fii atenta la orice detaliu, vezi ce ii face pe ceilalti fericiti si incearca si tu, zambeste, razi din orice nimic, povesteste tot ce-ti trece prin cap, etc. Poti sa incerci sa gatesti ceva, apoi sa poti sa savurezi rezultatul.Iesi in natura, fa poze, poate organizati o excursie cu clasa, etc

| putzulica a răspuns:

Fac pariu ca nu ai iubit.winking iti plipsesc prieteni... pe mine numai ei ma scot din starea asta.winkingbig grin