| As08 a întrebat:

Am si eu o curiozitate: voi cum vedeti un prieten adevarat? si mai credeti ca exista?big grin

9 răspunsuri:
| Rayzzor a răspuns:

Pai de exemplu eu am cativa prieteni buni cu care mai vorbesc urat (din gluma)laughingdar am un prieten care imi tot spune sa nu ma mut de la scoala la care sunt acum(eu as vrea sa ma mut) pentru spune ca va ramane numai cu fraieri in clasathinking Cu el nu ma injur si nu vorbim urat si nu ne'am certat niciodatathinking Pot avea incredere in el.Da, eu cred ca mai exista prieteni adevarati dar sunt greu de gasit. ceea ce ma face sa nu mai vreau sa ma mut de la scoala.big grin

| JajaAliensHere a răspuns:

Prietenia adevarata se gaseste foarte rar in ziua de azi. Majoritatea sunt dupa interese si nu le pasa de ceilalti...
Evident, pot exista si prietenii adevarate, dar pentru asta e nevoie de respect reciproc.

| BiuL a răspuns:

Sincer eu nu prea cred ca exista sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista dar foarte rar in ziua de azi fiecare e pentru el

| IndiferentXD a răspuns:

Singurii prieteni adevarati ar trebui sa.ti fie doar parintii (daca ii avem straight face)
Restu sunt pe interes, invidiosi, materialisti abia astepta sa.ti infinga pumnalul in spate!

| beastboy84 a răspuns:

Eu cred ca toti sunt pe interes... ca nu exista "prieteni adevarati" tongue

| Magnum27 a răspuns:

Unu care iti da tema la copiatrolling on the floor

| SaTaRRaL a răspuns:

Prietenul adevarat e aceea persoana in fata careia te destainui careia ii spui secretele tale si raman doar intre voi.Iti da sfaturi cand ai nevoie.Si daca vorbiti rar sau des nu afecteaza cu nimic prietenia voastra.

| daienush a răspuns:

Pai daca i prieten adevarat, nu te lasa petru alti si iti este mereu alaturi!