| Natassha a întrebat:

am si eu o intrebare.
Ce parere aveti, sau ce credeti despre numele straine sau luate din filme, pe care le primesc copiii in ziua de azi?
astept multe pareri.
cea mai buna primeste fundita.
acord fundita dupa ce primesc peste 20 de intrebari.

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, mi se par foarte interesante, dar nu chiar toate sunt frumoase, acum depinde...multi parinti vor sa le dea copiilor lor alte nume mai speciale, ca astea romanesti sunt prea folosite si de aceea vor ceva nou, special, sa fie un nume mai ciudat, mai neobisnuit, strain sau luat din filme, sau poate le-a atras atentia vreun nume si s-au gandit ca i s-ar potrivi copilului... mi se par dragute unele nume, din strainatate se foloseste nume engleze sau spaniole... oricum ma incanta multe nume si sigur ii voi pune si eu copiilor mei (cand voi avea), ceva nume special!

8 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Nu raspund pentru fundita ci pur si simplu. poti face ceva in gusturile.fiecaruia?/? nu pot scrie porno.ca ma taxeaza RALUCA... deci fiecare cu gustul lui nu? ok te pup

| night_crawler a răspuns:

Personal...fiind roman imi plac numele romanesti... dar acum fiecare parinte are dreptul sasi boteze copilul cum vrea...doar ca numi imaginez cum ar suna:"john vin' la mama sati bei lapticul" laughing ...suna ciudat nu? laughing

| happy.....withoutyou a răspuns:

Numele mele preferate sunt:
Pentru baieti:Michael, Jack, Gregorio, Andrei.
Pentru fetebig griniana, Nefertiti, Ema, Adina, Sara, Jessica, Jennifer.
Stii ce mi se pare mie? Ca lumea s-a plictisit de numele ordinare si vor sa incerce ceva nou, vor ca ingerasul lor sa fie mai special, mai deosebit, nu ca ceilalti.De aceea recurg la alte nume!

| alina_1192 a răspuns:

Pai si mie imi plac mai mult numele straine decat cele romanesti... cele romanesti le auzi la tot pasul si de aceea parintii le pun copiilor nume straine... vor ceva deosebit pentru ei... ei recurg la nume straine deoarece vor ca copii lor sa fie multumiti de numele pe care il au pentru ca sunt multe persoane in aceasta lume carora le este rusine cu numele lor...numele straine sunt si mult mai frumoase dupa parerea mea...
Pa pa

| KristinnaKr a răspuns:

Buna! Hai sa iti spun parerea mea: Adevarul este ca unele nu sunt chiar foarte inspirate si unele sunt. Asta este problema parintelui daca i-a placut. Poate ca parintii au vrut sa aleaga un nume mai deosebit ca sa fie mai deosebiti. Mama a vrut sa ii puna surorii mele un nume mai special si a hotarat sa ii puna Beatrice noi ii spunem Bety:X (cel putin pe la noi nu e chiar peste tot numele)...Sunt multe nume dupa cum ti-am spus de copii de vedete care chiar poti sa le spui INGROZITOARE. Dar pentru unii este special! sper sa iti fie de folos te pup pa!

| Miruna3094 a răspuns:

Si numele romanesti sunt foarte frumoase dar cred ca le pun nume straine ca sa par mai speciali, sa nu aiba un nume comun ca toti ceilalti copii

| laurentiu_9029 a răspuns:

Mie mi se pare o idee buna. Insa nu toate numele sunt binevenite, cel putin alea care nu au avut ncio rezonanta in istorie. De exemplu eu fiind un iubitor al istoriei si ii indragesc pe Regele Arthur si Alexandru cel Mare pentru curajul lor, as vrea sa le pun aceste nume viitorilor copii ai mei. Apropo:daca e fata am sa-i pun Ioanam stiu ca e roman numele dar ar veni de la Joana D'Arc, tot o mare eroinatongue

| vladutz00 a răspuns:

Pai si eu am nume strain laughing Vlad. Ii in latina laughing, din partea mea mi se par frumoase si interesante