| Elena_Roxana_1994_nMPU a întrebat:

Am și eu o întrebare. Dacă mama unui copil s-a recăsătorit cu un alt bărbat, acel bărbat, (tata vitreg pentru copil) bună are vreun drept asupra copilului? Menționez ca copilul încă are numele tatălui biologic dacă contează și asta.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Tatal vitreg, daca nu a adoptat copilul, nu are nici un drept si nici o obligatie.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Legal, nu are niciun drept asupra copilului, acesta putand sa depuna plangeri la politie in caz de abuz domestic.