| Malina339 a întrebat:

Buna,am si eu o intrebare de ce se cere foaia matricola din liceu pentru înscrierea la facultate?

2 răspunsuri:
| FoxyM a răspuns:

Salutare! Facultare-alergare de colo-colo, multe harti, dosare! Ne face chiar sa renuntam sa nu mai optam pentru ea! Foaia matricola contine mediile de la materile din liceu dar si mediile finalizate ale acestora acumulate! media finala(Ex. 8, 74)te ajuta atunci cand, la facultate la profilul ales de tine, mai exista o persoana cu aceiasi medie de bac ca a ta! In acet caz te ajuta foaia matricola... daca tu ai media finala din foaia matricola mai mare ca a acelei persoane, ocupi locul la profilul respectiv...si invers! Meriti"a doua sansa"

| Malina339 explică (pentru FoxyM):

Am ințeles, mulțumesc frumos.