| StefiMaria a întrebat:

Buna!
Am si eu o intrebare...
De ce unele persoane se simt bine cand: te agreseaza fizic si verbal, cand barfesc, sau "fac misto" de altii?

Multumesc, dau fundita?

Răspuns Câştigător
| kindness a răspuns:

Buna ma numesc Mari, in primul rand ca sa se dea smecheri si mishtocari, atunci cand te agreseaza fizic isi varsa asa numiti nervi pe tine, sti dc? probabiul ca l-ai jignit sau deranjat intr-un anumit fel sau daca nu asta este problema o fac doar ca sa se dea smecheri sa fie in centrul atentiei si sa para duri [ ceea ce nu sunt nici pe deoparte], atunci cand te jignesc este aceeasi problema, se cred importanti, si ca sa para cat mai " de treaba" fac asta, desi deranjeaza pe toata lumea, in general barfesc fetele[dar si baieti], fac asta pentru ca se simt perfecte sau perfecti si la ei totul este perfect dar nu-si vad "lungul nasului". si chestia cu Fac misto e o treaba d copii mici, fac asta doar ca sa te faci sa plangi sau sa te simti rusinat si sa pleci sau sa te simti prost, vor sa te indispuna cu orice pret, mistoul asta e o porcarie! asa ca daca ti se intampla una din astea, nu da ascultare, toti care fac asta sunt niste needucati si prost crescuri, care dau dovada de nesimtire! tu ca sa le arati ca esti mai superioara lor - nu le acorzi atentie! ok? ma bucur ca ti-am ost de ajutor! fundita?big grin

5 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Daca te agreseaza fizic exista doar o solutietongueolitia. Fara doar si poate
Cei care te agreseaza verbal/te barfesc sunt muste.De cand e lumea "Cainele care latra nu musca"chatterbox
Atat timp cat tu stii ca vorbesc fara rost si nu e nimic adevarat, de ce sa te intreseze?winking

| hehehe a răspuns:

Persoanele in cauza duc lipsa de atentie. Recunosc, ca, acum 2-3 ani faceam si eu la fel, pentru ca pur si simplu ma simteam mai "interesanta" facand asta :d. Eram amuzanta in grupul meu, si mereu in centrul atentiei.

mitsu.

| luciana200972 a răspuns:

Deoarece sunt prea frustrate de ele insusi si pentru a masca acest aspec se iau de ceilalti, sfatul meu: dale ignor, nu ii lua in seama si nu ii lasa sa vada ca te afecteaza pentru ca va fi mai rau. fi puternica

| pixie_7635 a răspuns:

Pentru ca sunt niste persoane rele si perverse pe care trebuie sa le evitihappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ca l-ai daranjat cu ceva sau mai bine zis vor sa apara in centrul atentiei sau iarasi vor sa arate ca sunt duri
eu asa cred