| nicoleta4765 a întrebat:

Buna, am si eu o intrebare. Deci cunosc un baiat de 2 ani. Si nu stiu exact daca ma place. Adică el mereu isi pune prietenii sa imi spuna "Buna iubita lui Sebi(asa il cheamă pe el)" sau "Ce faci iubita lui Sebi" Si tot felul de chestii de-astea. Si daca l-am întrebat odată daca ii place de mine si a zis ca nu, ca ii place de o colega de-ale lui (l-am văzut cand i-a băgat un bilețel în dulap) si ar mai fi ceva el mai mereu cand merge spre casă cu una dintre prietenele mele cele mai bune(daca nu sunt si eu acolo normal) mereu o întreabă lucruri despre mine (sunt sigura ca face asta pentru ca i-a mi-a zis ca Sebi intreaba despre mine și l-au auzit si cateva colege de-ale mele cand o întreaba. Deci ce sa cred? Ma place sau nu?

Răspuns Câştigător
| TheBlackGuy17 a răspuns:

Aici sunt mai multe variante:
1. Te place, dar îi place sa te tachineze și să glumească in felul acela.
2. Poate glumește doar, dar nu cred, daca spui ca intreaba de tine.
3. Poate va place pe amândouă.
4. Poate e doar timid și îi e rusine sa iti recunoasca ca te place și încearcă tot felul de metode.
Oricum, gândește-te bine și încearcă să îl pui la încercare, urmărește-i limbajul corpului cand e în preajma ta, felul în care vorbește, cum te privește, etc. Numai bune.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ori te place și îi e rușine să recunoască și de aia a zis faza cu colega, ori nu te place și fac toți mișto de tine pentru că știu că-l placi

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă te place oricum nu merită băgat în seamă.

| Iunicu a răspuns:

Foarte complicat.
Dacă el comunică cu prietena ta, de ce afli de la alți copii?
De ce nu o rogi pe ea să îl întrebe ce vrea cu tine?