| simonandreea a întrebat:

am si eu o intrebare, duminica merg la mare si azi trebuia sa-mi vina menstruatia, de ieri am inceput sa iau anticonceptionale la recomandarea medicului ca sa aman menstruatia pana vin de la mare, insa astazi mi-a venit, putin... credeti ca o sasi mai faca efectul anticonceptionalele si o sami intarzie menstruatia?

3 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Da, anticonceptionalele opresc menstruatia
cateva picaturi de sange nu inseamna o tragedie

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu stiu de ce ai impresia ca o sa se intample minuni de la anticonceptionalele alea. E o treaba hormonala nu poti fi niciodata sigura ce se intampla

| Lavii007 a răspuns:

Da, menstruatia o sa iti intarzie atata timp cat iei anticonceptionalele zilnic. Cand nu mai le iei, o sa iti vina.