| Ioanaandreea2635 a întrebat:

Buna, am si eu o intrebare...este normal sa fiu mai agitata si mai "ingandurata" cand sunt pe menstruatie? Ma simt ft naspa cand vine perioada asta si dupa perioada inca o saptamana sau doua depinde...

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Dandinelle a răspuns:

E normal sa fii mai ingandurata, demotivata, superata, irascibila in perioada dinaintea menstruatiei si primele zile, se numeste pms. Dar asta nu inseamna ca trebuie neaparat sa fii asa, urmareste-ti ciclul menstrual (gasesti aplicatii pe telefon pentru calendar unde poti adauga si simptome si ce pastilute iei, cat de abundent este ciclul etc. ) Dupa menstra, nu am auzit prea multe persoane sa se planga de asta. Iti recomand sa tii calendarul, si sa urmaresti cum se manifesta, iar daca te simti urat si dupa, sa-ti faci drumulet la un momentdat la un medic ginecolog sa discutati

3 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Pai eu îs de 2 zile și ma cert cu toată lumea, stai liniștită. Câteodată devin insuportabila în perioada asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încă 2 săptămâni după ce ți-a trecut menstruația nu, nu e normal.