| Diannnee a întrebat:

Buna!:* Am si eu o intrebare legata de unghiile false cu gel. Aplic unghii dar nu inteleg de ce acestea le cad clientelor foarte repede(dupa aprox. 2 zile le cade cel putin o unghie). Le aplic corect (prima data degresez, pilesc superficial unghia naturala, apoi dau cu Primer, lipesc tipsul, tai tipsul, il pilesc si aplic apoi cele 3 straturi de gel) dar cred ca problema este cu lipiciul. Acum folosesc unul de la Fing'rs dar nu cred ca este prea bun. As vrea sa imi recomadati si mie unul mai bun si un site sau ceva de unde pot sa il cumpar. Multumesc mult!kiss

2 răspunsuri:
| didina6850 a răspuns:

:* si tie

| mykyy a răspuns:

Primerul se aplica dupa ce lipesti tipsul, doar pe unghia naturala.
Si lipiciul poate fi o problema daca nu e calitativ.