| elena93 a întrebat:

Buna am si eu o intrebare:mi-am cumparat bilet de avion blueair si am platit o taxa de 15 euro si mi s-a zis ca am voie doar cu 10 kg bagaj de cala dus iar la intors 30 kg dar am auzit ca pot sa merg si cu 15-20 kg, se poate nu stiu vreau sa ma lamureasca si pe mine cineva ca 10 kg mi se pare putin.

2 răspunsuri:
| clauss a răspuns:

Eu stiu ca o am pe mama plecata cu compania blueair, ca ai voie 32 de kg bagaje de cala si 7 kg bagaj de mana. cel mai bine e sa intrebi, vezi ca pe bilet trebuie sa aiba un nr de telefon. cei 15 euro tocmai pentru asta i ai platit, ai voie bagaje de cala

| MyChemicalRomance a răspuns:

Poti sa mergi cu 10kg.asta e normalul. Eu de exemplu am avut 17kg si am platit inca 16 euro, sper ca te-am ajuta, nici eu nu am inteles prea bine care e faza cu asta.