| anonim_4396 a întrebat:

Buna:* am si eu o intrebare. prietena mea vrea sa plece de acasa cu iubitul. ea are 17 ani, iar iubitul ei 18. daca cumva politia ii gaseste, ce se intampla? o poate aduce cu forta acasa? sau o intreaba daca a plecat de bunavoie?

Răspuns Câştigător
| Roxett a răspuns:

Pai depinde unde vor sa plece. daca vor sa paraseasca tara, s-ar putea sa nu poate. dar daca se muta impreuna pe undeva in tara nu vine nimeni sa-i intrebe ce-i cu ei acolo.

6 răspunsuri:
| ImHereForYou a răspuns:

Poi...Il poate baga la inchisoare pe tipul respectiv pentru "corupere de Minori" pentru ca ea nu a implinit inca 18 ani, ca sa fie responsabila.
Sper ca am ajutat!

| Andrei233 a răspuns:

Tinand cont ca prietena ta e inca minora, ea nu raspunde de faptele ei.Asa ca o vor duce la parintii ei.Asta in caz ca face ceva ilegal.

| ionuutzuu a răspuns:

Daca politia o gaseste o aduce acasa si parintii intra la parnaie pentru. iresponsabilitate deoarece ea e minora cat despre cel cu care pleaca...il doare la *****.

| ThePunisher a răspuns:

De plecat din tara nu se pune problema, pentru ca trebuie insotita de parinti, sau ii trebuie procura notariala de la acestia. Daca pleaca de acasa, parintii o pot da disparuta la politie, si politia o aduce acasa. Tipu' respectiv s-ar putea sa intre la corupere de minori daca au intretinut relatii sexuale si cu putin noroc, intra si la sechestrare. Daca as fi in locul lui as sta potolit.

| Aasdfghj a răspuns:

Nu vor sa plece din tara. Ea spune ca a intrebat pe cineva si i-a spus ca daca are peste 16 ani, politia doar o intreaba daca a fost adusa cu forta de catre prieten. Eu nu ma pricep la chestii de genul, deci nu stiu ce sa-i zic. Poate unii dintre voi stiti...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce panarama mai e si asta!rolling on the floor Cica sa pleci de acasa.,, Iubitu',, o sa-i dea de mancare? El o sa o ingrijeasca? Sau vrea doar sa o ****?