| Ciprianccdlcjmrx a întrebat:

Am si eu o întrebare, știu ca suna absurd, dar ce sa fac sa nu mai înjur de Dumnezeu, pentru ca știu ca e păcat, dar eu tot înjur

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pur si simplu impune-ti un gest gen sa-ti dai peste gura de fiecare data cans realizezi c-ai facut-o sau sa te concentrezi mai mult pe ce zici, si sa te opresti si sa te gandesti ca e un lucru rau. Cu timpul creierul tau va reactiona si te vei dezobisnui.

| Simon a răspuns:

Pentru tine a devenit un tic verbal. Gaseste alte cuvinte pe care sa le folosesti, si ori de cate ori simti nevoie sa aduci Creatorul in vorba, incerci sa te abtii. O sa fie mai greu putin dar nu te-ai nascut cu ticul asta, poti spune ca l-ai invatat.

E ca si atunci cand in discutiile cu baietii te folosesti foarte des de organul de reproducere, dar in preajma unei fete incerci sa folosesti un alt cuvant laughing cel putin sper ca faci astawinking

| Ciprianccdlcjmrx explică (pentru Simon):

Pai normal ca in fața unei fete nu îmi permit sa vorbesc asa

suntserios
| suntserios a răspuns:

Acu vreo cateva zile vroiai sa te sunicizi si acum ti e frica de o injuratura?

| danay72 a răspuns:

Când îți vine sa înjuri abtine-te. Gândește-te la altceva. Anticipează dinainte ce ai putea sa spui în locul acelor cuvinte.

| Morrígu a răspuns:

De ce e păcat?