| cosmina_8617 a întrebat:

Am si eu o mare problema sunt gravida in 16 saptamana si imi doresc copilul acesta foarte mult, dar tatal lui nu si imi spune mereu sa ma duc sa fac avot pentru ca el nu is vrea...nu stiu ce sa fac pentru ca il iubesc si pe el dar vreau si acest copil.Va rog mult ajutati-ma cu un sfat cu ceva

Răspuns Câştigător
| stefania_8519 a răspuns:

Ce sa zic.e dorinta ta impotriva dorintei lui... poate ca e speriat de o asemenea responsabilitate.trebuie sa vorbesti cu el si sa ajungeti la un acord,,daca nu e de acord veze-ti d viata ta si de copilul tau.dar nu uita ca un copil inseamna multa responsabilitate, grija, sacrificiu.si bani.ca sai poti oferi cat d cat ceea ce are nevoie. daca u esti convinsa ca ii poti asigura lucrurile astea, mergi mai departe cu sarcina. daca nu...nu stiu.nu pot sa ti zic fa avort, ar fi pacatu meu, da gandeste te bine. tpup

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum depinde si ce varsta aistraight face

IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Cred că voi ați discutat înainte despre acest aspect înainte de a începe relația, sau cel puțin așa mi se pare mie corect. Dacă tu îți dorești copilul trebuie să continui să stai de vorbă cu el, să-i explici prin ce treci, să-i explici ceea ce simți, să-l asiguri că dragostea ta pentru el este și mai puternică datorită bebe-ului. Trebuie să comunicați, dar atenție Cosmina, să nu încerci să-ți impui punctul de vedere din prima discuție. Stați de vorbă, mult, cu calm, cu răbdare, ascultă-l și pe el, determină-l și pe el să facă același lucru. Se poate merge și la un psiholog pentru a primi sfaturi. Eu nu am decât să-ți țin pumnii!
Mari succese și o zi cu zâmbet, Cosmina!

| cosmina_8617 explică:

Eu am 19 ani...am discutat cu el dar nu ma intelege.imi zice ca vrea sa stea cu mine ca ma iubeste dar nu vrea copilul

IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Cosmina, dacă te vrea numai pe tine este foarte egoist, e un semn că se gândește doar la el. Chiar e persoană care nu vrea complicații. Indiferent de ce decizi nu uita, zămbește. ai nevoie de energie pozitivă!