| nana_6166 a întrebat:

Am si eu o mica mare problema...de vreo cateva saptamani vorbesc pe mess cu un prieten de-al iubitului meu, are 25 de ani si e ok tipul. Prietenul meu stie si la inceput a fost de acord dar pe urma, nu prea ia mai convenit insa nu mi-a spus nimic. Si el vorbeste cu o fata de la mine din liceu ca se tot vaicarea ca nu are o amica cu care sa vorbeasca. Am zis ok, nu ma deranjeaza. La inceput am facut putine scene de gelozie dar mi-a trecut. Acum o saptamana si-a schimbat total comportamentul fata de mine, e rece si distant, nu mai e ca inainte e cu totul altul. Pe de alta parte, prietenul asta al lui este foarte dragut cu mine, atent stie sa ma calmeze cand ma agit din cauza prietenului meu si desi la inceput mi-a zis ca nu exista nicio sansa sa ii placa de mine dar timpul a trecut si el mi-a dat de inteles ca situatia s-a schimbat si e foarte posibil ca asta sa se intample si ca el se va lasa purtat de val. Saptamana care vine am stabilit ca vom merge la film si ca o sa clarificam atunci situatia. Ce ar trebui sa fac? credeti ca poate sa fie vreun test din partea prietenului meu? mentionez ca mi-a mai facut o data o faza din asta asemanatoare dar baiatul acesta ma asigurat ca nu mi-ar face niciodata asa ceva. Acum eu chiar nu stiu ce sa fac si de asta va cer sfatul. Va multumesc

Răspuns Câştigător
| Alecsandraa a răspuns:

Eu cred ca e un test. Toti baietii fac asta, cei care nu au incredere in prietenele lor... Sau cel putin nu stiu destule incat sa aiba incredere. Eu cred ca tu tii la actualul tau prieten, si ar trebui sa il lasi deoparte pe prietenul sau. Poate fii cat o fii el de dragut, ii spui ca nu puteti avea o relatie. Si sa zic asa, poate ca tu vrei sa te desparti de actualul, fiindca e distant, rece, etc. si vei fii impreuna cu prietenul sau. Cand vei trece cu prietenul sau prin fata lui, nu numai ca el te va face in toate felurile, dar vei simti si tu un mare sentiment de vinovatie. Actualul este gelos fiindca poate, tu nestiind, probabil i-ai acordat mai mult timp prietenului sau decat lui. Intalneste-te cu el, vorbiti, clarificati situatia si spune-i ca o vei lasa mai moale cu prietenul sau. Sper ca am fost de folos :*.

4 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Daca inca mai tii la relatia ta : Stai acasa! Lamureste ce ai de lamurit din fata calculatorului, pentru ca tot de acolo ai facut ce ai facut happy

| IQOnly a răspuns:

Eu cred ca el vorbeste cu fata aia pentru ca sa te faca geloasa ca doar vorbesti si tu cu un prieten de-al lui si nu cred ca ii convine(e gelos)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe cine iubesti cu adevarat? stii? cand iubesti cu adevarat, nici prin gand nu ti-ar trece sa mai vb si cu altcineva. una es sa vb, sa glumesti, alta sa te implici.si gluma are o limita mai ales cand iubesti cu adevarat.(de fapt exista doar iubire de sine atunci cand te joci cu sentimentele altora)

| nana_6166 explică:

Nu ma joc cu sentimentele lui pentru ca ar inseamna sa ma joc cu propriile mele sentimente... doar ca nu stiu ce sa mai fac cu el... e distant rece si acum colac peste pupaza vrea sa ne vedem o data pe saptamanastraight face vi se pare normal? mie nu si mam cam saturat sa tot trag de el ca sa tina relatia. si inca o chestie. el a inceput primul sa vorbeasca cu fata aceea doar pentru a ma face geloasa. si eu cum sunt razbunatoare de fel am vrut sa-i platesc cu aceiasi moneda.