| TEQUILAMONSTER90 a întrebat:

Am si eu o nelamurire. Peste o saptamana ma inscriu la facultate. As vrea la Facultatea de Litere. Daca aleg mai multe specializari din aceasta facultate, trebuie sa depun dosar la toate?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Depui un singur dosar pentru facultatea de litere iar cand bifezi specializarile le pui in ordinea in care doresti tu sa intri. Nu trebuie sa depui dosar pentru fiecare, doar cand doresti sa te inscrii la mai multe facultati. Daca ai dubii in aceasta privinta, cel mai bine este sa contactezi secretariatul facultatii.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

La aceeași facultate poți doar să pui „profilele" în ordinea opțiunilor. Și eu tot la litere m-am înscris și am pus Limbi Moderne aplicate prima și Limbi și literaturi a 2-a, 2 profile separate de la aceeași facultate. deci nu, nu trebuie dosar diferit că doar e aceași facultate.

| christall a răspuns:

Da, la toate. Si la fiecare trebuie platita taxa de inscriere.

| Felissa13Eden a răspuns:

Da, trebuie.
Eu sunt la litere si te sfatuiesc, atunci cand te inscrii sa bifezi si "buget" si "taxa", ca sa fii sigura ca ai un loc asigurat