| dgvdbd a întrebat:

Am si eu o nelamurire si anume, azi am avut un conflict cu tatal meu in urma caruia s-a ajuns la lovituri din partea lui. Nu stiu cum sa reactionez si as fi recunoscatoare sa ma ajutati cu sfaturi. Sa vorbesc cu el ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic sau sa il ignor? P.S. el mi-a spus un scor la un meci iar eu nu l-am bagat in seama. Ofer funda!

Răspuns Câştigător
| ana5 a răspuns:

Buna.Imi pare rau ca s-a ajuns la asa ceva.Nu stiu de la ce a inceput acest conflict ca sa pot sa iti dau foarte multe sfaturi, nu stiu daca este vina ta sau a tatalui tau.Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu el cand sunteti amandoi calmi si sa va rezolvati problemele.Nu poti sa te porti ca si cum nu s-ar fi intamplat, pentru ca este greu, dar nici sa ti dusmanie pana la urma este tatal tau.Cred ca ar trebui sa vorbesti cu el si sa spui niste cuvinte prin care sa isi de-a seama ca a gresit lovindu-te.

3 răspunsuri:
| SellyS a răspuns:

Explicai ca nu e animal din jungla ca sa dea in propriul sau copil. Asa ceva nu se face si poate ajunge si la puscarie daca mama ta sau chiar tu il reclami la protectia copilului. Nu poti trece cu vederea peste asa ceva. Nu e normal ca propriul tau tata sa dea in tine.

| BULANGIU96 a răspuns:

Ignora-l...o sa-i para rau.

| ana5 a răspuns:

Mersi pentru funda!