| Pe Bebelina O cheama DaNa baai a întrebat:

Am si eu o poveste ciudata si nu stiu ce ar trebui sa fac. Am o prietena S. si ne intelegem minunatbig grin. Intre timp ea a facut de id-ul unui baiat simpatic, sa ii spunem M. Am vorbit si eu si ea cu el si a rezultat ca ii place de ea. Apoi cand ne-a vazut in realitate mi-a lasat un mesaj ca ii place de mine si ca ea nu il atrage, chestii de genu'. El a avut si o fosta iubita care spune ca nu o suporta si cand cand suntem mi multe fete nu o baga in seama iar dupa zici ca sunt un cuplu.Am inteles ca el ar vrea sa se intoarca la fosta lui si ca ii place de S. Toti spun asta.Lui S ii convine sa faca in asa fel incat sa nu ma placa, il minte numai ca sa ajunga l inima lui si nici nu vre sa fie cu el. Eu m-am gandit sa il uit pentru. ca nu merita sa imi pierd timpul cu el. Pare nehotarat, nu stie ce sa faca, sincer cred ca ar vrea sa ne "vrajeasca" pe toate.Stiu ca va fi greu dar o sa incerc s il scot din viata mea, nu vreau sa ii cad in plasa. CE ZICETI? O parere buna primeste fundawinking

Răspuns Câştigător
| Bianca_3626 a răspuns:

Buna. Din cate am citit asa e pare cam nehotarat.Adica o vrea si pe S si pe tine si pe fosta si pe alte fete.Nu prea cred ca stie sa iubeasca.At trebuii sa invete sa tina la o singura persoana nu la toate. Daca tu il iubesti si stii sigur ca si el pe tine si ca nu are vreo legatura cu alte fete ati putea iesi la un suc si de acolo va porni totul.

Daca simti nevoia sa-l uiti, fa asta si gaseste un alt baiat care sa te apecieze asa cum esti.
Succes si ai incredere in tine.

6 răspunsuri:
| andrei a răspuns:

Da ai dreptate

| RossSaid a răspuns:

Poi gandeste-te intai ce vrei tu... dar daca e asa nehotarat cum zici tu. Mai bine lasa-l sa se maturizeze un pic, ca altfel o sa suferi mai mult din cauza nehotararilor lui happy

| LoLo_9163 a răspuns:

Pai gandeste-te cui ii faci un serviciu.Pffff daca ii spui ca nu-l placi poate ca S il va cuceri si se vor simti bine, iti va multumi... dar aici intervine fosta prietena... oricum nu-i vina ta. Daca cu adevarat il placi, si S chiar este prietena ta poate va intelege si il scapi si pe baiat de fosta.Ma rog, tiam spus depinde pe cine ajuti si ceti doresti. Sper ca team ajutat.Multa baftawinking

| dichi a răspuns:

E simplu. Treaba pute, poate si baiatul. E tipic unui mascul dominant sa incerce sa acapareze/vrajeasca/abureasca mai multe femele deodata. Nu e nimic nou sub soare. Ignore+Comportament retras si iti vezi in continuare de viata ta. Cu o persoana nehotarata nu o sa ai niciodata de castigat. Parerea mea este ca o persoana hotarata, optimista este cea mai buna alegere chiar daca de multe ori nu pare asa. Succes

Răspuns utilizator avertizat
| Cezar_4681 a răspuns:

Nu stiu sigur, dar, un baiat se poate preface in multe feluri... El crede ca va impresiona daca va da senzatia ca are experienta si cautare. Tu ar trebui sa te prefaci neinteresata si ai sa vezi cum se aseaza lucrurile.Baietii pot fi si disperati dupa o fata.