| Elena_5433 a întrebat:

am si eu o problema care ma framanta de ceva luni incoace si chiar nu stiu ce sa fac si cum sa i dau de cap.Acum 7 luni am cunoscut un baiat, chiar pe 23 decembrie. Mi-a placut din prima, mi se parea prea bun pentru mine si chiar mi-a fost mare surpinderea cand am vazut ca intra in vorba cu mine. Am discutat toata seara si am facut schimb de numere de telefon.Am aflat ca era student in Londra si ca e aici numai in vacante, asta m-a demoralizat la inceput deoarece e o distanta destul de mare intre Timisoara si Londra, deci nu prea putea iesi nimic din chestia asta... a2a zi m-a sunat si m-a invitat sa petrecem Craciunul impreuna, dar eu racisem ingrozitor si din pacate nu am putut sa i accept invitatia, asa ca i-am dat ID-ul si am vorbit pe mess toata seara. Dupa vreo 2 zile cand m-am simtit mai bine am inceput sa iesim. A fost foarte frumos si am trait clipe de neutiat impreuna, chiar mi-a si gatit! era prea frumos sa fie adevarat! M-a prezentat colectivului sau si totul parea sa mearga super...pana in seara de Revelion, cand a inceput sa mearga prost treaba, a inceput sa se comporte aiurea dupa ce am facut o gluma si am spus"sigur nu ma vei suna cand te vei intoarce" iar el a facut o fata ciudata, nu am luat in considerare pana la 12 noaptea mi-a spus ca nu mai vrea sa vorbeasca cu mine niciodata! am fost putin socata de chestia asta, apoi m-am dus in curta casei unde se tinea petrecerea si am inceput sa plang, dupa mine a venit un alt prieten de a lui care mi-a spus sa uit totul si sa ne combinam, ca ma va face sa uit totul.Eu am acceptat fiind foarte furioasa si putin alcoolizata, apoi seara o contunuat intr-un ritm ciudat, actualul meu prieten reusise sa se imbete foarte tare asa ca am avut grija de el si l-am culcat apoi m-am dus din nou afara si a venit celalat la mine cu pretextul sa mi-a adus o haina ca s-a cand gandit ca poate imi era frig, si m-a spus ca i pare rau dar asta e situatia, si m-a pupat pe frunte iar eu mi-am cerut scuze iar el mi-a raspuns pe un ton rautacios ca nu an de ce sa imi cer scuze deoarece asa era firea mea, am mai stat putin iar el a facut o aluzie, spunand ca acesta nu eram momentul pentru o conversatie si apoi m-a sarutat, dupa ce fusese adinauri rautacios (tin se mentionez ca era perfect treaz, nu bause )apoi eu i-am zis ca sunt cu acel prieten al lui si el a zis ca el stie ce simt de fapt si sa nu incerc sa fac sa para altceva; nu intelegeam nimic.
Dimineata s-a trezit si iubitul meu si m-a dus acasa, dar dupa vreo 3 zile a zis ca ne-am cam grabit si ca ar fi ok sa uitam totul, am fost de acord cu el dat fiind ca nu il placeam intr-un mod special, dar mi s-a parut ciudat totusi faptul ca a vrut sa ne combinam tocmai la cheful acesta, cand au mai fost numeroase ocazii sa faca asta si nu a facut-o, era ceva ciudat. Am inceput sa fac sapaturi si am aflat adevarul, ca prietenii lui l-au influentat si ca i-au bagat in cap ca intre noi e o diferenta de varsta prea mare (eu aveam 16 ani iar el 20), prietenii comuni mi-au spus ca el era foarte atras de mine si ca isi dorea cu adevarat ceva serios (mi-a cerut chiar sa i fac cunostinta cu mama intr-o zi...si a fost chiar foatre incantat, si povestea tuturor). Nu stiam ce sa fac, dupa asta ne-am mai intalnit de vreo cateva ori din intamplare in oras si am stat de vorba, era la fel ca inainte cand eram singuri dar cand aparea altcineva devenea arogant si ironic.Inainte sa plece am vorbit pentru ultima data si mi-a zis ca nu mai vrea sa avem nicio tangenta! iar...
Nu am mai vorbit cu el pana in luna martie cand mi-a trimis un mesaj pe facebook (deocarce eu ii respectasem dorinta, i dadusem ignore chiar daca inca il placeam, deoarece nu voiam sa il mai deranje in vreun fel), spunandu-mi ca sunt o "socipata infecta " si ca am invetat minciuni despre el si moarte buncii lui, ca am spus ca noi eram impreuna de 3 luni in zilele acelea de decembrie (cand noi nici macar nu aveam o relatie si nici nu il cunosteam de atat timp)si alte chestii pe care eu nu le-am spus nicidoata. I-am raspuns inapoi spuandu-i sa ma lase in pace pentru ca imi facuse deja destul rau. Nu am mai vorbit de atunci dar suntem in iulie! eu inca il plac! tipul a ajuns destul de rau, a picat niste examene si s-a lasat de facultate si e foarte bulversat, momentan lucreaza la o terasa din zona, unde am fost acum cateva zile. El s-a uitat lung dupa mine, fapt observat atat de prietenii lui(care il luau peste picior)cat si de ai mei.
Chiar nu stiu ce sa fac! eu as vrea totusi sa existe ceva intre noi dar nu stiu cum as putea face sa trebuie de bariere puse de prietenii lui.Cum as putea sa il recunceres avand in vedere si toate celelate obstacole?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Incearca sa mergi la acea terasa singura, cand si el va fi singur, si ar trebui sa stati de vorba si sa lamuriti lucrurile. Explica-i tot, si poate in timp veti fi din nou impreuna. Bafta! peace signwinking

3 răspunsuri:
| IepurashRocker a răspuns:

Greu! straight face Nu stiu, e o situatie asa aiurea... anturajele stricã relatii. Poate el ar vrea sã fiti din nou împreunã dar îl împiedicã prietenii. Dar dacã a ajuns asa rãu cum ai zis si tu, nu cred cã mai meritã, poate o sã-ti facã probleme... Sau, nu stiu, ai putea sã vorbesti cu el o datã deschis, sã vezi ce simte, si poate tineti o relatie în secret. thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Greu zic sa lasati prieteni si sa nu va intereseze ce zic ei ar trebui sa vb cu el si sal intrebi daca tine cu adevarat la tine

| Sabina_2700 a răspuns:

Tu intreaba-l ce site el n luind in cosiderte si prietenii. spune-i ca t ai vrea sa fii cu si uite ce va spue el.
atunci vei sti precis ce vrea el.