| TybyMarcanu_1181 a întrebat:

am si eu o problema, cred ca destul de grava la PC. Acum cateva zile cand am pornit pc-u mi-a aparut pe ecran un "Dos" sau cum Disk Operating System si scria sus in bara " Windows Update"... Eu cred ca e ceva virus. Dupa un timp, pe tot ecranul au aparut niste dungi verzi si pc-ul se blocheaza. Dupa ce ai dau un restart* bipaitul acela de la unitatea centrala nu se aude si windowsul nu se incarca. (se blocheaza). Dupa il opresc de tot, astept doua-trei minute si il pornesc iar, daca am "noroc" pot sa il utilizez, numai ca doar cateva minute pentru ca iar apare. Asa ca i-am facut o reinstalare de windows. Totul a decurs cum trebuie, am sters tot ce era pe pc ma refer la partitii. A mers totul ok dar dupa o jumatate de ora cand vroiam sa instalez si eu driverele necesare, iar a aparut. Nu stiu ce este.thinking ma gandesc sa fie un virus care a afectat o componenta din unitatea centrala... Va rog sa imi spuneti pareri si daca ati mai patit si voi asa, sa-mi spuneti ce ati facut. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| geo9090 a răspuns:

Un sfat destul de bun daca spui ca ai instalat windowsu asa cum trebuia si spui ca problema tot a aparut, cheama un specialist sa se uite pe la placa video, placa de baza si daca nu la placa de sunet dar placa de sunet nu cred ca are nici o treaba in fine asa de precautie sa se uite cam atat altceva nai ce sa-i faci

| TybyMarcanu_1181 explică (pentru geo9090):

Am rezolvat problema... era memoria RAM

1 răspuns: