| silviaaaa a întrebat:

Buna am si eu o problema cu plecare in strainatate.Sunt minora peste 14 ani si as dori sa calatoresc neinsotita de parinti(cu o ruda) intr-o tara membra U. E(Italia). Nu am pasaport si vreau sa stiu daca pot calatori doar cu buletinu si cu o procura de la ambii parinti sin cate am inteles

Răspuns Câştigător
| olian a răspuns:

Da poti cu buletinul, procura prin notar de la ambi parinti si cazierul (de la politie) persoanei care te insoseste, calatorie usoara!

1 răspuns:
| SongHyeRa a răspuns:

Da se poate cu buletinul si procura dar altfel nu si si daca ai pasaport tot ai nevoie de procura