| Andreea2ooo a întrebat:

Am si eu o problema cu telefonul! Mi se descarca foarte repede. Il incarc seara si a doua zi trebuie incarcat iar! Ce sa fac? Am un telefon Samsung Galaxy Chat GT-5330! :*

2 răspunsuri:
| OdoDoDoZzZ a răspuns:

Cand il incarci trebuie sa faci asa(orice telefon): il inchizi, il bagi la incarcat, si il lasi 12 ore. Dar de preferat e sa schimbi bateria ca deja e praf pentru ca nu ai facut asa, iar Samsung are baterii slabe la calitate. Si cred ca atunci cand l-ai cumparat ti-a si zis. funda!?

| Charllote a răspuns:

În prima zi când l-ai luat trebuia să îl descarci de tot şi să-l ţii 1 zi la încărcat, iar aşa nu mai aveai probleme cu bateria. Dar dacă nu ai făcut aşa, ţii se descarca foarte repede, şi mie mi se întâmplă la fel, cred că ar trebui o baterie nouă sau, să încerci să-l ţii la încarcat o zii şi poate o să ţină mai mult.