| Bebel Ciufulit a întrebat:

Am si eu o problema, de fapt prietenul meu o are.De ceva timp ii apar pe penis mai exact pe gland si pe/sub preput niste "bubite" mici si rosii care par a fi alergie dar sunt pozitionate sub piele. Ii provoaca mancarimi si il ustura in special dupa actul sexual[de fapt numai dupa actul in sine ii apar]. Oare ce poate sa aiba? Cert e ca mi-a dat si mie pentru ca si eu am in zona genitala mancarimi si o secretie din abundenta alba si cremoasa.Asa ca o sa ne`o dam[daca e o boala]unul-altuia.Pana acum nu am avut niciunul nici o BTS iar prezervativ nu folosim pentru ca am alergie la latex. Ce poate avea? de fapt ce avem? si cam ce tratament ar trebui sa luam? Eu m`am dat cu crema de galbenele si nu ma mai mananca deloc dar secretia tot imi vine.Merci!

2 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Ai nevoie de un consult ginecologic in urma caruia sa ti se indice analize de secretie. Nu te juca, sunt boli care te pot lasa infertila daca le neglijezi si nu le tratezi corect.

| gabitza_6878 a răspuns:

Poate e candidoza
poti sa incerci cu canesten( am inteles ca nu e nevoie de prescriptie medicala pentru el )