| bb_3126 a întrebat:

am si eu o problema pe care chiar nu stiu in ce maniera s-o abordezstraight face. Acum un an jumate am avut o relatie cu un baiat, nu de lunga durata, deoareece, datorita intrigilor a trebuit sa renunt la el. Apoi am ramas ffffff buni prieteni, vorbim orice, el zice ca inca ma iubeste sh cred ca inca il iubesc. Mentionez ca de atunci n-am mai avut nicio relatie pentru ca pur si simplu nu pot straight face. Credeti voi ca ar putea sa mai simta ceva pentru mine, tinand cont ca e genul de baiat "de cartier" sa-i zic asa, sau vrea doar sa`si bata joc de mine pentru a se razbuna? Cum ar trebui sa abordez situatia asta straight face? Multumesc anticipat, si ma scuzati daca intrebarea mea e stupida dar nu am cui sa-i spui straight face FUNDA big grin

Răspuns Câştigător
| Just4FunHD a răspuns:

Cand ai suspiciuni intr-o relatie poate fi din 2 cazuri.
1. Iubesti prea mult si esti gelos/geloasa
2. Nu iubiste prea mult si lasi pe altii sa iti ghideze viata dupa spusele lor.
Din exterior e usor sa dai sfaturi. Tu sti cel mai bine ce simti. Daca iti place de el de ce numai incerci odata? Vei muri? Eu nu cred. Ai doar de invatat, fiecare relatie pune la baza cladiri caracterului tau, o mica caramida.
Asa se formeaza fundatia personalitatii tale. Fundatia ramane intodeauna indiferent de uraganu ce te ataca. Fundatia e posibila in iubire cat si in celalte domenii precum invatatura, sanatatea, spiritualitatea. Niciodata sa nu refuzi sa inveti, mai ales cand sansele de esec sunt slabe.
Incercarea moarte nu are

2 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Cum adica datorita intrigilor? Nu exista asa ceva.Relatiile cele mai slabe sunt cele in care partenerii arunca vina pe "lume". Lumea e nimeni si asa ar trebui sa fie mereu
Pleaca de la premisa ca sunteti doar voi doi si constuieste o noua relatie bazata pe incredere, respect si abia apoi, iubire

| justmeesb a răspuns:

Buna, pai unu la mana odata ce v-ati despartit e clar ca era o problema intre voi si in eventualitatea unei noi relatii tot acolo se va ajunge cum zici tu cu intrigi, etc. In al 2-lea rand faptul ca mentii o legatura asa de stransa te face sa nu te poti detasa, sa-l uiti, sa te poti apropia de altcineva si daca doar la el ti-e capul mult timp nu o sa ai alta relatie. Gandeste-te bine daca te-ai mai impaca cu el, daca raspunsul e nu, atunci fi mai rece cu el, da-i de inteles ca nu te intereseaza ca iubit!