| AnonimXYZ a întrebat:

Am si eu o problema... port ochelari de câteva luni (din ianuarie,pana acum). Nu prea îmi place cum îmi stă cu ochelari, în schimb prietenii îmi spun ca îmi stă bine. Totuși aș vrea să scap cât mai repede de ei, am fost la doctor si aveam dioptriile de -0, 5.iar acum de -0, 75. Doctorul a zis prima dată că în maxim 2 ani scap de ei, iar apoi când am fost din nou a zis ca "NU SE ȘTIE" și deja am început sa ma panichez. Aveți idei cum aș putea scăpa mai repede de ei? Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| Xdreaper21 a răspuns:

Fa-ti un model de haine cu care sa se potriveasca
Daca esti fata dati pe o parte oleaca de tot ondulat si la haine un stil nai de strada ceva in gen blugi rupti tricou si camasa in patrate de material din ala ca de patura da subtiri legate la sold
Daca esti baiat blugi largi trico larg si un par dat pe spate si in larti tuns cu in 1 sau 1 jumate merge bine daca ai ochelari gen ai miei khalife

4 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Nu poţi scăpa de ochelari decât prin operaţie.

| GreenVoid a răspuns:

Iti pui lentile si gata.

| Pizzaislife a răspuns:

Daca chiar nu poti scapa de ei pentru ca vezi bine atunci la 18 ani poti face operatie prin laser dar nu as sugera

| AndreaTedra a răspuns:

Nu iti face griji. Daca mananci multe legume o sa scapi.Atunci cand simti ca te dor ochii ...incearca sa nu mai te obosesti pt.ca atunci iti creste.Mult succes.