| anonim_4396 a întrebat:

Buna am si eu o problema... Va rog sa imi dați niste sfaturi... Sunt penticostala am 16 ani si as vrea un mic ajutor de la voi daca puteți sa imi dați niste sfaturi. Am cunscut un baiat pe mess la fel ca mine penticostal el e in Anglia eu in Italia si nu puteam sa facem sa ne intalnim ca eram prea departe unul de altul el are 1) ani am vb cu el pe messs un an dar nu l-am vazut nici o data numai in poze si pe web a fost ffff BN între noi 7 luni apoi a inceput sa mă ignore nu mai vb cu mine ca la inceput. Deci s-a schimbat ffffff mult si acum a spus ca mare rost sa mai vb ca nu o sa fim nici odata impreuna acum m-a lasat sufar f mult dupa el acum dupa un an mi-a spus ca nu.

5 răspunsuri:
| sandra2012 a răspuns:

Nu are nici o legatura religia cu relatia dintre doi oameni. La voi si-a spus cuvantul distanta. Lui probabil i s-a parut imposibil ca voi sa va vedeti vreodata si cum nu poti avea o relatie o viata intreaga numai online poate s-a decis sa se orienteze catre ceva mai real. Exista posibiliatea ca el sa fi gasit pe altcineva dar nu ti-a zis nevrand sa te raneasca. Oricum eu zic sa iti vezi de viata ta. O sa descoperi de fapt ca il iubesti pe Dumnezeu mai mult ca pe oricine altcineva.

| Rapplex a răspuns:

1.Suntem in Romania, deci cer respectarea gramaticii esentiale, cum ar fi „ca", „bine", „vorbesc", „foarte" etc.
2.Get a life!
3.Pace! (desi sunt inamicul prostiei)

| Geass a răspuns:

Trolling sau prostie.Deci ce legatura are asta cu religia numai ca voi sunteti de aceeasi religie?

| Sw1ngg a răspuns:

And not a single f*ck has been given that day.

| sSMILEverydaYy a răspuns:

Buna.fiind penticostala stii ca trebuie sa pui inaintea lui Dumnezeu orice situatie...cat despre problema ta era de asteptat.1-pentru ca esti mica inca si nu poti calatori sa va intalniti.2-el daca ar fi un penticostal adevarat nu ar face asemenea lucru, sa.ti dea sperante si sa te lase..ptr k in Biblie scrie,, nu starniti dragostea inainte ca ea sa vina``roaga.te mult ca sa scapi de suferinta ca doar Dumnezeu te poate ajuta..si atunci cand va mai aparea unul care sa.l placi pune inaintea Domnului sa vezi daca este dupa voia Lui sa continuati...