| RalucaNicole a întrebat:

am și eu problema, destul de mare. M-am îndrăgostit de cea mai buna prietena a mea. De când ne știm ne înțelegem perfect, o fac mereu sa rada când ieșim, vorbim aproape mereu prin mesaje, stam cu orele pe afara, avem același caracter, aceleași glume, ne potrivim perfect. O iubesc, o visez noaptea, îmi vine sa plâng când ma gândesc la ea și toate momentele frumoase cu noi. Ce sa fac? Efectiv ma gândesc mereu la ea, e fata perfecta. E tot ce-mi doresc. Mi-e frica sa nu o pierd de tot dacă-i zic ce simt. Voi ce ați face? Mi-e frica sa nu stric totul

5 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Ești fată?

| CodrutElian1990 a răspuns:

Intreab-o pe ocolite: ce ar face daca te-ai indragosti de ea. Vezi ce raspuns iti da si in functie de el actionezi.

| YoULoVeAnGeL a răspuns:

Esti fata sau baiat?

| Alina1322 a răspuns:

Bună. Pur și simplu spune-i că o placi și că ți-ai dori că această prietenie sa devină mai mult. Nu ai nimic de pierdut, măcar așa afli dacă și ea simte ceva pentru tine sau nu. Nu cred că se va supăra din moment ce spui că sunteți prieteni foarte buni.

| RalucaNicole explică:

Sunt baiat