| Anaasstasssssiaa a întrebat:

Am un iPhone 7 plus, iar capacitatea bateriei a ajuns la 79%, trebuie sa schimb bateria? Unde trebuie sa merg? Dacă merg la Orange și îmi comanda o baterie, cum pot sa îmi dau seama dacă e originala? La Cluj Napoca unde găsesc service Apple?

Răspuns Câştigător
| Furnicuta000 a răspuns:

Nu e o regula, bateria o schimbi cand simti ca te deranjeaza ca o incarci prea des. Bateriile originale sunt alea care provin din dezmembrari, deci te duci ori la un service unde stii sigur ca are baterii din dezmembrari si sunt si la capacitate maxima ori te duci la reprezentanta Apple (parca istyle se numeste, e in Bucuresti, macar acolo stii ca sunt seriosi). Atentie la service-urile de cartier, au baterii din alea chinezesti care mai rau fac telefonului si nu sunt bune de nimic, mi-a pus mie unul acum cativa ani o baterie chinezeasca la un iphone 6 si era jale cu ea

| Anaasstasssssiaa explică (pentru Furnicuta000):

Îți mulțumesc pentru cel mai amplu răspuns, m-ai ajutat mult! happy

4 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Nu comanda aia baterii. Nu cred că există un service in țară și tu vrei fix la colț de stradăhee hee

| Anaasstasssssiaa explică (pentru Catrice):

Exista la Cluj Napoca istyle, dar nu știam cât durează întreg procesul happy

| Catrice a răspuns (pentru Anaasstasssssiaa):

Service Apple înseamnă să aibă reprezentanța la noi.
Că orice service de telefonie repara telefoane indiferent de marca.