| marrr a întrebat:

Am un prieten de 2 saptamani si in primele zile am iesit prin oras, in parc, dar nu ne-am mai vazut de o saptamana si mi-e tare dor de elsad Ieri ma intrebase daca vin pe la el si acum e pe mess si are la avatar o poza cu o fata. A dat mass sa intrebe cine vb cu el si i-am zis "oare?". Mi-a spus ca nu e el, ci vara lui. Am mai vb, m-a intrebat cum ma cheama, cati ani am.in fine.Nu cred ca mai vrea sa ne vedem si mi-e frica sa nu vrea sa ne despartimsad.
Eu til la el tare mult si cand sunt cu el simt ca si el tine la mine, dar cand nu suntem impreuna pur si simplu ma pierd si imi fac griji.
Ce as putea sa fac sa vad daca mai are sentimente pentru mine? Sincer mi-ar fi greu sa aflu ca nu ma mai place. Nu mai stiu ce sa cred, daca vrea sau nu sa ma vada.sau aceasta ignoranta duce cu gandul la o despartire?
Vreau sfatul vostru si va rog sa fiti deschisi si nu ma criticati. E cam prima mea intrebare de genul.de cateva zile vreau sa o pun dar nu am facut-o ca sa nu fiu criticata si etichetata prost. Am doar 12 ani si el e de aceeasi varsta cu mine.
Am primit cateva raspunsuri si va rog sa nu mai imi spuneti nimic de SCOALA! Cu scoala ma descurc! Am media 10 si pe cls a 5-a, si pe semestrul 1 din cls a 6-a! Eu am cerut un sfat legat de prietenul meu, nu de scoala.Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Te cam duce cu zaharelul tipu`raised eyebrowsEu una nu cred ca aia era vara-sa, nimeni nu pune poze la avatar cu verisoreleoh go on
Ai grija sa nu te indragostesti prea tare...de o iluzie de relatie creata de tinewinking

7 răspunsuri:
| marrr explică:

Madagascar, am zis ca tin la el nu ca il iubesc. De tinut la cineva cred ca se poate straight face

| Ela_PuRpLe a răspuns:

Pai la 12 ani sunteti cam micuti pentru relatii.Nu te stresa, totul trece si daca va despartiti nu e nimic.Mai bine axeaza-te pe scoala, invatat, ca de iubit ai timp o viata intreaga si de la varsta asta sa suferi e nasol, eu la varsta ta inca ma jucam.
Numai bine!happy

| madagascar a răspuns:

Nu cred ca te va critica cineva, dar nu e varsta pentru o relatie, acum iti pierzi timpul cu presupuneri, ma place nu ma place, asa vrei sa-ti petreci ultima parte a copilariei, baieti sunt ciudati la varsta asta, sunt curiosi si nu stiu exact ce vor, le place sa se laude fata de prieteni lor si sa vorbesca cu cat mai multe fete, nu poti spune ca tine la tine dupa 2 saptamana cum nici tu nu ti la el, voi doar experimentati e ceva nou pentru voi, e o joaca si era de asteptat sa se termine, nu trebuie sa faci o drama din asta, joaca-te cu fete si baieti si incerca sa profiti de acesti ani pe care ii mai ai la dispozitie, nu are cine sa te condamne, si mie imi placea de cineva cand eram de varsta ta dar nu ma gandeam la o relatie, nu e rau sa-ti placa cineva dar nu ai nici varsta si nici experienta necesara pentru a te implica intr-o relatie sau pentru a spune ca iubesti. e frumoasa varsta ta, daca nu mai sta cu tine asta e, o sa ai timp pentru o relatie adevarata, pana atunci profita de copilarie la maxim, inconjoarate de prieteni si stai cat mai mult cu parinti tai pentru ca pe masura ce tu cresti lor le trece timpul.sa ai grija de tine

| anndellinna a răspuns:

Buna, ced ca cel mai bine ar fi sa vorbesti cu el deschis si sa il intrebi... nu cred ca asta iti este de folos dar nici eu nu am experienta. cu drag Andreea

| cosm1n_9149 a răspuns:

Pai un baiat la 12 ani habar nu are ce vrea. asa ca nu te iluziona ca nu are rost, si oricum si tu esti in aceeasi situatie!
Atatea griji ca nu vorbeste un baiat cu tine la 12 ani. E vreme stai linistita.Eu nu cred ca se poate numi o relatie, atunci nu stiu despre ce despartire vorbesti tu.

Răspuns utilizator avertizat
| nightwish a răspuns:

Nu vreau s te superi dar poate c inca nu e pregatit totusi sunteti destul de tineri dar cu timpul o sa va mai obisnuiti. la aceasta varsa poate nu stiti cu adevarat cum este sa ai o prietena sau un prieten, u spui c ti la el atunci daca ti la el ar trebui s vb cu el poate ar trebui s il suni ai vazut si u c pe mess poate fi si altcineva in locul lui si u nu ai de unde s sti. vorbeste cu el la telefon sau intalniti-va pe afara si intreaba-l daca vrea o relatie serioasa sau el crede c e doar ceva trecator si eu am avut varsta aceea si stiu cum este, pe vremea aceea ma combinam cu un baiat doar asa s nu fiu singura sau mai ales s am si eu prieten.eu zic s vorbesti cu el si sa-l intrebi. Sper c ti-am fost cat de cat de folos!