| Bianca_Ioniţă_Paula_1999 a întrebat:

Am un prieten, ieri am devenit un cuplu (ne-am sărutat) si de atunci simt ca ma tot evita! De cate ori ii trimit un mesaj raspunde ft greu, iar când il sun nu raspunde! Îmi spune mereu fel si fel de scuze ca sa nu vorbim si totuși când vorbim îmi spune ca ma place mult si tot felul de chestii drăguțe! Când ne vedem fata in fata este foarte vorbăreț si îmi place mai mult când suntem unul lângă altul! ce pot face?

Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

Înseamnă că nu sunteți niciun cuplu. Vorbește când vă vedeți datorită circumstanței probabil, că nu are altceva de făcut.

6 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

L-ai speriat pe bietul baiat! happy
Probabil l-au cuprins emotiile de cand v-ati sarutat si acum, din cauza lor se da disparut, ca sa nu-l vezi emotiv.
Sau, mai era cineva "pe fir" iar cu tine doar se intelegea bine pana mai ieri, a vazut ca se ingroasa gluma intre voi si ca merge prea departe, si a hotarit s-o lase mai moale, pentru a nu avea probleme cu partea cealalta. Dar atunci nu a fost corect sa iti spuna ca te place mult si sa iti dea de inteles ca puteti fi impreuna. Insa unii baieti mai fac chestii din astea.
Cel mai bine e sa il intrebi pe el ce se intampla. Odata ce ai pus deja o particica din tine in joc, ai dreptul sa stii ce se intampla. Vei descoperi ca pot fi o multime de motive pentru care sa te fi evitat pentru un timp. Iar daca raspunde evaziv, sau ambiguu, e clar ca e si altceva la mijloc.

| Bianca_Ioniţă_Paula_1999 explică (pentru cristi202):

Mulțumesc foarte mult!

| cristi202 a răspuns (pentru Bianca_Ioniţă_Paula_1999):

Cu placere!

| darrio2007 a răspuns:

Daca v-ati sarutat nu inseamna ca sunteti un cuplu. Dovada comportamentul lui de acum. Posibil ca el sa formeze un cuplu cu alta fata si tu habar nu ai.

| cristimihailov a răspuns:

Poate iti mirosea gura rau?

| AlexBrooK00 a răspuns:

Probabil are o problema sau e frica ca știi ceva de trecutul lui și vrea sa te evite sau a greșit cu ceva și nu crede ca mai poate da ochii cu tine sau și-a găsit pe alta depinde acum încearcă sa afli subtil.