| Phonee9009 a întrebat:

Buna.Am un punct mic negru pe masea.Nu doare deloc si este micut.
Trebuie sa merg la medic?
Se va scoate nervul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Da, urgent la stomatolog, fiindca acela este un inceput de carie, care va avansa daca nu este curatata si plombata maseluta, acum.
La acest stadiu, nu se scoate nervul, fiindca este superficiala si nici nu doare.

3 răspunsuri:
| 1997onur a răspuns:

Carie nu cred ca ca este nerv dar dacă vrei sa fi sigur 200% mergi la mediul dentis sau la mediul de familiei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posibil început de carie. Posibil.

| Anonimawsj07 a răspuns:

Poate e o carie mică. Mai bine te duci la medic și îți spune el exact ce este.