| unknown95007 a întrebat:

Am un telefon nokia x2 si imaginile de pe card imi apar la "fotografiile mele". crying cum pot sa fac sa nu mai apara? pls.

Răspuns Câştigător
| MARIUS0987 a răspuns:

Da este posibil. Daca ai un cititor de card, il conectezi la calculator, pe urma intri la Folder Options>View> si bifezi Show hidden files, folders, and drivers, eventual debifezi si Hide protected operating system files.
Pe card ar trebui sa iti apara ceva foldere ascunse cum ar fi "resource, sys, private, backup, etc. Iar pozele care nu vrei sa le vezi la fotografi la pui in unul din aceste foldere, preferabil ar fi la private. Poti sa pui si alte fisiere pe care nu vrei sa le vezi, cum ar fi muzica, inregistrari, etc. Acelasi lucru il poti face si din telefon cu un manager de fisiere cum ar fi X-plore, il cauti pe google. Bafta! nu uita de funda happy