| Inuh a întrebat:

Am un telefon Orange Pasadena (Alcatel one touch 918 Orange) caruia i se descarca bateria foarte repede. E normal sa se intample asa ceva? Daca nu ce as putea sa fac ca sa tina bateria mai mult?
P.S. Dupa ce scot incarcatorul imi arata nivelul bateriei 100%, insa starea acesteia descarcata.

Răspuns Câştigător
| Boeing747 a răspuns:

Casa țină mai mult ai putea dezactiva GPS, wifi, bluetooth când nu ai nevoie de ele. Poți sa reduci luminozitatea si închide aplicatiile de care nu ai nevoie.

1 răspuns:
| maly00 a răspuns:

Trebuie sa il tii la inccarcat pana se incarca complet.Cand ti-ai cumpara bateria ai lasat-o de 3 oro la incarcat 12 h? Daca nu, tb sa iei alta.