| Anonima262 a întrebat:

Anul acesta trec in clasa a 9-a, la Profesională. Nu am dat Evaluarea Națională pentru ca nu am vrut. Am considerat ca este mai bine sa merg la profesionala.
Dar acum as vrea sa fiu la Filologie. (Colegiul National Bănățean Timisoara)
Deci daca nu am dat Evaluarea națională, ma pot transfera de la Profesionala, la liceu?

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Nu.
Trebuia sa te duci chiar daca ai fi dat foaia goala...

| Madalina_Georgiana_1998 a răspuns:

Din pacate nu, deoarece la liceu se intra pe baza de media de la evaluarea nationala.