| Andreeasps a întrebat:

Are cineva Samsung Galaxy J5? Daca da as vrea sa stiu daca sunteti multumiti de el?

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Am avut, am o parere buna despre el, nu mi-a placut ca are doar 8 gb putin, are doar 1, 5 gb ram, procesor 1, 2 ghz, nu are gorila glass cam aiurea, bateria tine si 2 zile, eu as merge pe a5 gold

| Andreeasps explică (pentru RAY):

Ba are gorila glass!

| OnuOnulică a răspuns:

E un telefon destul de bun dar la acest preț mai degrabă ia-ți un A3 sau un LG G3S.

| DrGeorge a răspuns:

Singurul lucru care il am contra lui este faptul ca vine cu 1.5 RAM inloc de 2 si memoria interna de 8 GB. Dar la el poti adauga un card de max 128 GB.

In rest e bun inclusiv pentru jocuri gratie procesorului de 1.2 GHz MSM8916 - Qualcomm

| qRazvII a răspuns (pentru DrGeorge):

Sa`mi trag palme laughing)
Deci procesorul asta la tine ii bun?
Da era bun in urma cu vre`un an, doi dar nu acuma happy

| Andreeasps explică (pentru qRazvII):

Deci nu merita?

| DrGeorge a răspuns (pentru qRazvII):

Salut,

Nu vad de ce il consideri ca fiind un procesor prost! Chiar daca a fost lansat in 2014 este unul bun. Ai 4 a53-uri in el iar ca GPU este Adreno 306 care este destul de bun.
Acum daca il compari cu un Snapdragon 620 Octo atunci evident ca nu e la fel de capabil.

| qRazvII a răspuns:

Il are o prietena, este multumit de el, dar ea nu se joaca pe el, ma refer la jocuri d`astea mai coplexe, pixwords si hillclimb joaca, in schimb procesorul este bunicel, dar nu la jocurile foarte solicitante, 1, 5gb ram mi`se par arhi suficineti, pentru ce sa fie mai multi daca procesorul nu duce, nu are rost. In schimb arata bine face poze/filmeaza bine, pretul un pic cam mare.

| DoltaRăzvan a răspuns:

Se merită, însă este un telefon destul de mărişor (dimensiuni) pentru o fată.

PS: Citeşte mai multe păreri pe eMAG: http://www.emag.ro/......D4RLBYBBM/

| Yoggy a răspuns:

Pai decât sa iei J5 mai bine iti mai strângi niste bani si iti iei iphone 5c. E mult superior lui j5...

| eldo a răspuns:

Salut.
am eu si sunt foarte multumit de el. happy ...la mai putin de jumatate de bani fata de un s6 isi merita toti banii si e si rapid... poti sa vezi comparatii intre j5 si 6s pe net

| bogdanv2805 a răspuns:

Buna. Telefonul mi se pare destul de ok. Procesoul desi are o frecventa de 1.2 este avantajat de faptul ca este quad-core, ambele camere sunt foarte bune, ecranul super amoled este bun si beneficiaza si de gorilla glass, dar mi se pare putin cam mica rezolutia pe care o are. Din pacate ram-ul este prea mic, doar 1.5, si bateria de 2600 mAh. Combinatia asta de dezanavtaje e nasoala, deoarece nu telefonul o sa sa se blocheze daca ai mai multe aplicatii deschise si cel mai des o sa fii nevoita sa il pui la incarcat cand ajungi acasa.