| anonim_4396 a întrebat:

As avea mare nevoie de un sfat din partea voastra. Am 17 ani si ma vad foarte urata. Pana la vastra asta nu am avut niciun iubit, cu toate ca multe persoane mi-au spus ca sunt frumoasa. Am incercat sa schimb multe lucruri la mine. Am ajuns intr-un an de la 80 kg la 58. Eu am hirsutism si am inceput sa fac epilare cu IPL acasa(folosesc un aparat de la Philips). Cu toate astea inca am impresia ca sunt foarte grasa si ca am mult par pe fata. Acum 2 luni am inceput sa vorbesc cu un baiat, dar de cateva zile nu imi mai scrie, iar acest lucru ma face sa ma simt inutila. De mica am fost mai mereu ignorata de restul persoanelor, iar unele chiar radeau de greutatea mea. Acest lucru m-a facut sa fiu si timida si sa imi fie frica sa nu fiu ignorata. Ce as putea sa fac? Cum sa gandesc? Cand ma uit la mine am impresia ca vad o persoana urata si imi vine mereu sa plang.

4 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Trebuie sa mergi la psiholog.
Fiecare are aspectul dat de la mama natura si fiecare sac isi are petecul iar daca tu vei continua sa te consideri urata si mai ales grasa vei avea bulemie si vei deveni anorexica.Ai rabdare si toate se vor rezolva cine te place te place asa cum esti.

| IonelaS12 a răspuns (pentru Freya1):

Ar fi bine sa mergi la psiholog. Te va ajuta... si eu in curand o sa incep sedinte la psiholog pentru ca desi ogramada de persoane imi zic ca arat bine si ca sunt perfecta cum sunt ..eu ma simt urata. Si graasa... cu toate ca am 52 kg si 1.62 inaltime. nu imi place cum arat. imi detest corpul si fata. si m.am gandit singura ca ai bine ar fi sa fac cateva vizite la psiholog

| Freya1 a răspuns (pentru IonelaS12):

Nu mie

| IonelaS12 a răspuns (pentru Freya1):

Scuze:/.