| anonim_4396 a întrebat:

As avea nevoie de un sfat.Am o personalitate foarte schimbatoare.In general nu tin la cei pe care ar trebui sa-i consider prieteni, insa pe net am intalnit o fata de care m-am atasat si am vorbit enorm de mult.Amandoua ascultam acelasi cantaret pana cand eu mi-am schimbat gusturile si am inceput sa ascult altul.Mai am o prietena cu care vorbeam toate trei in grup(prietena aia e colega mea, iar fata despre care e toata asta este din alt oras).Am renuntat la ambele, deoarece eram intr-o perioada proasta si am crezut ca o sa-mi fie foarte bine singura, dar nu a fost cum credeam. Dupa 2 luni i-am dat mesaj cu ce face si am observat ca imi raspundea cam sec, dar am zis ca poate are o stare proasta.De cate ori o intrebam de ce nu raspunde imi spunea ca se uita la seriale, pana cand vad pe story la colega mea cum vorbeau ele pe privat si am intrebat-o pe colega mea daca ele vorbesc si ea a zis ca normal vorbim mereu.Atunci am stat pe ganduri si m-am gandit daca ar trebui sa trag de ea sau sa o las.Este prima persoana la care chiar tin si pe care chiar o consider prietena.Ce ar trebui sa fac? Sa o las pur si simplu sau sa insist?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

" am observat ca imi raspundea cam sec...Ce ar trebui sa fac? Sa o las pur si simplu"

da, las-o să-și cultive fițele

| Michaeel a răspuns:

Le-ai lasat pe amandoua si acum te intrebi de ce nu iti raspund sau de ce iti raspund sec.Nu ai o personalitate foarte schimbatoare deoarece personalitatea nu se schimba,ma gandesc ca doar nu stii sa iti apreciezi prieteni. Zici ca nu tii la prieteni si te-ai gandit ca o sa iti fie mai bine singura,nu este vina nici primei fete si nici a colegei tale, este doar a ta. Puteai pur si simplu sa asculti mai multi cantaresti, sau asculti numai unul? si in plus, voi erati prietene doar pentru ca va placea acelasi muzician? Din moment ce tu le-ai lasat pe amandoua normal ca ele s-au apropiat, sunt prietene si vorbesc mereu.Ar trebui sa iti ceri iertare si sa le rogi sa iti fie prietene, desigur daca doresti prietenia lor din nou.Nu insista, doar gandeste-te ca ai gresit si asumati greseala.

| Lexiq a răspuns (pentru Michaeel):

Mi au zis ca ele doua se inteleg super bine, dar ne am impacat si practic eu le am ajutat sa devina BFF.Desii am zis ca este totul ok si ca nu ma deranjeaza cu ele sunt bff, realitatea e cu totul alta, dar macar am facut ceva bun pentru ele