| Joana8 a întrebat:

Bună, aș avea o întrebare, vreau să stiu câte calorii are o salată compusă din: jumătate de salată verde, 4, 5 roșii cherry, un castravete mic, o lingură de porumb, niște bucăți de pui la grătar, o ceapă verde, puțină sare, puțin ulei de măsline și puțin oțet de mere.

7 răspunsuri:
| Aurora99 a răspuns:

Am calculat fiecare aliment/100 grame
Laptuca:17 calorii
Rosii cherry:24, 7 calorii
Castravete:15
Porumb:365
Pui la gratar:102
Ceapa verde:25
Sare: 0 calorii :)))
Ulei de masline:884
Otet de mere:21
Iti trebuie un cantar de bucatarie sa masori exact cantitatea, faci o regula de 3 simpla la fiecare si iti iese. uite link-ul de unde am luat valorile: http://calorii.slabute.ro/cautare?q=Otet+de+mere

| Joana8 explică (pentru Aurora99):

La porumbul care il am eu scrie ca are 120 kcal pe 100 g. Pe mine ma interesa exact cat consum eu, nu pe suta de grame

| Joana8 explică (pentru Aurora99):

O avea uleiul de măsline atâtea calorii/100 g, eu nu il beau

| Aurora99 a răspuns (pentru Joana8):

O lingura de porumb are aproximativ 55 de calorii

| Aurora99 a răspuns (pentru Joana8):

Stiu si eu ca nu-l bei, doar ca ziceam ca tu esti in masura sa stii cel mai bine cat de mult pui. oricum, sa zicem ca o lingura de ulei de masline are 119 calorii

| Joana8 explică (pentru Aurora99):

M-ai speriat, jur

| Joana8 explică (pentru Aurora99):

Deci m-ai speriat, jur