| crinutzu28 a întrebat:

As dori sa imi recomandati si mie cateva carti citete de voi, sunt clasa a 6-a, nu vreau fise de lectura de pe internet, ci ceea ce ati "lecturathappy" voi si v-au placut sau chiar impresionat big grin.Dar recomandarile sa fie pentru un copil, nu vreau ceva foarte greu de inteles. Multumescu anticipatwinking.

8 răspunsuri:
| dragalasa a răspuns:

D-l goe, sobieski si romani, heidi, vizita etc...

| crinutzu28 explică:

Va multumesc pentru recomandari, majoritatea le-am citit, dar unele titluri nu ma atrag. De exemplu eu citesc "Dracula" si as vrea ceva mai palpitant, adica d-l Goe... nu-i de mine, sunt vechi, sau chiar pot spune " prafuite" dar mai astept raspunsuri.winking

| BlackEyedGirl a răspuns:

Poti sa citesti povesti de Caragiale, de Ioan Slavici, de Ion Creanga, Barbu Stefanescu Delavrancea, Heidi, Colt alb.

| Vasilescu_Cami_1999 a răspuns:

Buna! Poti citi cartea "colt alb", nu e grea.

| klau074 a răspuns:

Buna si eu sunt in clasa a 6-a. Poti citii Povestea de craciun si\sau d-l goe, vizita, tabara etc.

| Tinacris a răspuns:

Buna! poti sa citesti:baltagul,domnul goe,vizita,heidi, amintiri din copilarie, la medeleni, popa tanda, colt alb.