| rosesonfire a întrebat:

as dori sa imi spuneti ce mi se poate intampla rau, daca I-am dat unui coleg carnetul de note pentru a-si cumpara un bilet de tren. Merci

4 răspunsuri:
| Maxim96 a răspuns:

Nimic rau cred eu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca poate lua bilet decat pentru tine, nu pentru el. Nu stiu daca biletul cu reducere va retine o anumita serie ce provine din carnet, dar in tren ar putea sa i se ceara la control si carnetul(cu poza) vizat pe anul curent, asta pe langa bilet. De obicei iti cere toate documentele/legitimatiile cu care ai luat biletul pentru reducere. El de ce n-are carnetul lui? Poate sa intampine probleme. Ar putea sa-i ceara si buletinul in caz de suspiciuni.

| rosesonfire explică (pentru anonim_4396):

Pe mine ma intereseaza STRICT ce mi se poate intampla MIE. Mi se poate intampla ceva grav? Sa ma amendeze pe mine sau asa?

| anonim_4396 a răspuns (pentru rosesonfire):

Pai ce treaba ai tu? E treaba lui ce poate pati. Tu calatoresti in tren sau el? Utilizeaza si tu putin logica!