| bibisimplu a întrebat:

As dori sa ma ajutati si pe mine! Sunt atrasa foarte mult de un baiat tare simpatic! Si as vrea sa ii spun asta, dar mi-e frica sa nu ma respinga. Ce sa fac? Merci mult!

4 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Pai vorbeste cu el mai mult, invita'l in oras, fa'i complimente ca sa isi dea seama ca il placi putin.Nu ii spune direct pentru ca dupa o sa se simta aiurea si o sa te creada o disperata.Succes! :*

| Mwhahahaa a răspuns:

Incercarea moarte n-are!

Just try!

bafta:*

| Anonim_2737 a răspuns:

Da ...de curand am trecut si eu printr`o astfel de experienta. Cel mai bine e sa mai astepti putin. poate prin anumite gesturi. vorbe o sa-ti dea de inteles ca simte ceva pentru tine. Daca nu. fa tu primul` pas si spune`i ce simti. da` ai grija cum o spui sa nu pari disperata. Spune`i ceva de genu`: "Sti.eu am cam inceput sa simt ceva pentru tine. si vroiam sa stiu daca si tu simti " sau ceva de genu`...vezi tu. O sa vezi. o sa fie bine. si nu te mai gandi prea mult la cum o sa reactioneze.Bafta! :*

| Teo_8548 a răspuns:

Si eu am fost in aceiasi situatie numai ca la mine la zis una :-l. Dupa aceea inainte de revelion am vorbit cu el i-am spus adevarul.si anume ca il plac si am ramas doar prieteni deoarece sentimentele nu erau reciproce happy. Mai bine spune-i inainte sa afle de la altcineva ca dupa aia e cam penibila situatie. asa cred laughing. La mine una a fost :-