| anonim_4396 a întrebat:

Aș dori să știu ce lecții se vor face în clasa a 9-a la matematică și română ( profilul mate-info). Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| alina996 a răspuns:

Mate- ecuatii,inecuatii,progresie aritmetica si geometrica, vectori, inductie, toate tipurile de functii, formule trigonometrie, teoreme la trigonometrie si formule noi la arii
La romana depinde de pe ce manual lucrati...eu am facut romanul adolescentului miop,la tiganci,lostrita,la hanul lui manjoala,amintiri din copilarie,mara,padurea spanzuratilo,in vreme de razboi,floare albastra si vorbeste-ncet, enigma otiliei si functiile limbajului, comunicarea, curentele literare, prefata, testament

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

E prea mult de vorbit. Cere un manual de la colegii de-a 9 a și vezi la cuprins