| LumyBlumy a întrebat:

As dori si eu idei de activitati pentru a mi ocupa timpul liber intr-un mod creativ si neplictisitor.
P.S:Fara sa desenez si fara sa citesc pentru ca astea sunt lucrurile pe care le fac mai mereu happy asa ca vreau idei noi.Multumesc anticipat =)

Răspuns Câştigător
| DiyanAndorea a răspuns:

Eu ma mai uit la anime-uri si editez vedeo uri. Unii spun ca anime-urile sunt o prostie, dar am invatat o multime de lucruri din ele...si da, este creativ, pentru ca au o grafica super si arta de a transmite un mesaj difera de la un anime la altulwinking Poti sa desenezi ascultand pe fundal Nightcore-River Flows In You de exemplu...este absolut superb remixul. Ah, dar ai spus fara desenat. Citisem,, fara sa DANSEZ,, laughing)) Poti sa faci poze, sau sa iti faci poze, gen sa faci o pasiune din asta. Nu stiu cati ani ai, dar poti sa pertreci timp cu copiii. Ori voluntariat, ori sa te angajezi la o gradinita, pentru ca cei de la gradinite vor oameni tineri. Poti sa dansezi cu ei, sa te joci, sa faceti art craft, daca stii si limbi straine, cu atat mai bine. Astfel capeti experienta si eventual o diploma sa o bagi la dosar. Gandeste-te ce pasiuni ai si fa anumite cursuri ori singura online, ori cu un profesor. Gen chitara. Cei mai multi au invatat singuri sa cante la chitara. La fel si la orga sau pian.

Ia-ti niste prietene si iesiti intr-un loc deosebit, nu la mc. In Bucuresti e un loc,, Cereal Crunch Cafe,, unde gasesti tot felul de cereale importate si alte nebuneli. Mergeti acolo unde nu merge toata lumea. Daca esti pasionata de moda, plimba te prin magazine, daca mai ai si bani cu atat mai bine. Poti sa iti cumperi si sa combini tot felul de hainute.

Asculta muzica si stai intinsa in pat. Uneori avem nevoie de astfel de activitati pentru noi insine. Nu stiu cat de creativ este, dar sigur e neplictisitor si relaxant. Poti sa canti dupa lyrics uri. Poti sa te plimbi cu bicicleta, cu rolele, ca doar a venit primavara. Poti sa iesi cu un prieten sau prietena sa va plimbati cu barca.

Scrie. Daca te loveste inspiratia, scrie poezii, proza, orice. Poti sa iti faci un blog, ori cu scrieri, ori cu desene. Fa-ti pagina separata de Instagram pe care sa postezi desenele tale, sau citate din carti pe care le ai citit, sau poze artistice... poti sa faci orice vrei. Trebuie doar sa te cunosti ca sa vezi ce iti place sa faci. Dar ca sa te cunosti, este nevoie sa incerci cat mai multe activitati.

Succes la neplictiseala! big grin

| LumyBlumy explică (pentru DiyanAndorea):

Mersi mult de totttt

| DiyanAndorea a răspuns (pentru LumyBlumy):

Te pup happy

3 răspunsuri:
| AlexSalling a răspuns:

Fa ce fac eu draga mea, ajut oamenii raspunzandu-le aici, pe TPU. Este foarte fain sa faci asta, plus ca ajuti persoane in a-si rezolva problemele, indoieliile, orice. Este si o satisfactie personala. Seara frumoasa!