| Ioana05_2349 a întrebat:

`Bunahappy! As` dori si eu niste statusuri` de prietenie... daca se` poatebig grin:*! Dau` >fundabig grin

Răspuns Câştigător
| Some0ne a răspuns:

"`Un prieten este cineva care te cunoaste asa cum`esti`. intelege ce ai fost`, accepta`ce ai devenit`. sh cu blandetze`te Lasa`sa cresti in continuare`! happy

"Ne leaga`zambete`. si`lacrimi`. Ne Leaga`o prietenie`Fara Margini`!

Cand te uitziiii`spre cer`. acoLo`voi`fi`ieu`. aproape`de tine`mereu`! love struck pT`ca nimeni niciodata`nimeni n0`sa p0ataa`. sa ne despartaaaaaaaa`! love struck :X:X:X:X:X"

"Am cea mai buna prietena din intreaga lume, imparte cu mine sh rele sh bune, parca` ar fi cu mine din acelasi sange, pentru mine ea sh plange love struck

4 răspunsuri:
| AlexissMla a răspuns:

Prietenia este încercarea prin care se măsoară un om.

Prietenia înseamnă un suflet în două trupuri.

Prietenia este o haină valoroasă care se curăţă când se murdăreşte, nu se aruncă la prima pată.

Prietenia este… tipul de dragoste pe care ne închipuim că o trăiesc îngerii.
Prietenia este umbra serii, care se înteţeşte odată cu apusul soarelui vieţii.

Prietenia este închisoarea sufletului de bună voie în trup străin.

Prietenia este confortul inexprimabil de a te simţi în siguranţă cu o persoană, fără a trebui să-ţi cântăreşti gândurile, nici să-ţi măsori cuvintele.

Prietenia este un blând angajament al inimii.

Prietenie înseamnă să fii alături de prieteni nu când au dreptate, ci când greşesc

Prietenia este una din mângâierile vieţii.

Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.

Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare…

Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat.

Daca saruturile sunt valuri/ Iti voi da o mare./Daca imbratisarile sunt raze/ Iti voi da un soare./ Daca prietenia ta e o stea/Iti voi darui toata galaxia /Pentru ea.

Dintre toti cei care vor intra in viata ta, numai prietenii adevarati vor lasa urme in inima ta.

Un prieten adevarat e acela care iti accepta trecutul, te sprijina in prezent si te incurajeaza in viitor.

Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste, ochii plang. Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile.

FunditsSa, please?batting eyelashes

| cornelia_9446 a răspuns:

Nu pot sa ti le punsigh
da-mi id-ul tau printr-un mesaj privat si iti dau niste statusurihappy

| cornelia_9446 a răspuns:

Stii? O prietenie! Nu inseamna doar curve, droguri sau o betie...
Asa ca fi acolo ca ajutor, nu ca actor...Gata sa lupti cu pumnii stransi...In razboiele lor

. Chiar daca el n-o sa-t i mai spuna "noapte buna" sau pe strada "Buna",
Ai prietene care te suna sa-ti spuna "Fata esti de 1000 de ori mai buna.

Am învatat ca nu conteaza ceea ce li se întampla oamenilor ci conteaza ceea ce pot eu
sa fac pentru a-i ajuta!big grin Chiar daca ai puterea sa ascunzi. tie dor de ea!

Plec. dar o sa ma intorc[ candva ] Plang... o sa rad[ candva ] Nu`mi pasa dar mi-a pasat[ candva ] Nu mi`e
bine dar o sa`mi fie [candva]

gata...numai am la ce sa ma gandesc te vreau pe tine. ca sora fink numai uh miai fost alaturi
la greu si al bine.numai u miai sters lacrima care curgea

Tu ai fost singura care mereu, mereu m-ai ajutat. M-ai salvat atunci cand am simtit ca lacrimile m-au inecat
Nu toate lucrurile ne vor merge bine. dar vom trece peste toate amandOua. tu si cu mine.

Spune`mi mie ce prObleme ai ca te inteleg sh eO am trecut prin multe poate reusesc
sa leg O intamplare de alta sh sa realizez ca nOi am fost facute ca sa traim aman2

Dar pentru ce sa fim prietene daca nu ne comportam cum trebuie? N-ai inteles
ce ma doare si continui sa ma ranesti. Hai sa uitam ca eu am existat

Ea E Langa Mine Cand Problemele Sunt Multe Si Tot Ea E Singura Care Are Rabdare Sa Ma Asculte. Te Iubesc Si Punct!

Si ce daca e lumea rea ma ajuta sora mea si la rau si la bine nu se desparte de mine

Noii`2`am`facuut`un`legamant` Cat`voom`traii`pe`pamanth` Nimenii`sa`nu`ne`desparthaa` Nikiodataa`niciodata`

Tot ce ai auzit de noi stii ca nu e adevarat, hai lasa-ne pe noi sa-ti aratam cum suntem de fapt; X

La` bIne~ si L~a rau`! e Ea e cu MinE~ mereu`! Te iubesc`!

E greu sa uiti clipele pe care le-ai petrecut… E greu sa uiti prietenii pe care i-ai avut…

Prietenii adevarati sunt greu de gasit, dificil de parasit si imposibil de uitat

Prietenii sunt ca stelele: intotdeauna alaturi de tine, nu conteaza cat de departe esti

Ptr. K exista uneori si prieteni adevarati love struck

Mi'a fost alaturi zile bune si nopti grele Cand plangeam din despartiri sau barfe rele...

Prefer s` am putsini prieteni , da macar s` fie adevaratsi pentru toata viata

Ea mi-a aratat de fiecare data cine sunt.

ea mi-a fost de fapt in viata un fel de inger pazitor.

Vrei prieteni, invata sa vorbesti sincer

Nu rupe firul unei prietenii, caci, chiar daca il legi din nou, nodul ramane!

Nimic pe lumea asta nu iti creeaza un viitor asa cum o face o prietenie

uite ca a mers:X
pa-pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.Nu e sora mea pe bune dar ma bucur ca am gasit-o printre atata lume.

2. Dumnezeu ne-a facut prietene pentru ca mamicile noastre nu ne-au putut face surori.

3.Un prieten adevarat iti vede prime lacrima, pe a doua o sterge iar pe a treia o opreste.

4.Prietenia inseamna a fi frate si sora, doua suflete ce se ating fara sa se confunde, doua degete ale aceleiasi maini.

5.Stie sa-mi fie prietena fara sa fi facut cursuri speciale!

6.Indiferent ce viata ne va da, indiferent ce cale vom urma, prietenia noastra va ramane peste timp!

7.Un prieten este cineva care te stie pe dinafara si inca-i mai place ce vede.

8.Tin la tine pentru ca stii sa ignori slabiciunile si ratacirile mele si ma sustii cu fermitate, sa dau ce-i mai bun din mine.

9.Un prieten este alaturi de tine atunci cand nu mai e nimeni altcineva!

10.Prietenii au ceva ce iti lipseste...de pilda optimismul.Ei te fac sa simti ca totul va fi bine in lume cat timp iti vor sta in preajma

11.Ea mi-e ca o sora, ne intalnim la scoala la aceiasi ora. Avem idei fixe, radem dupa culise, iar cand cortina a cazut, veselia a inceput \

12.Am cea mai buna prietena din intreaga lume imparte cu mine si rele si bune. Parca ar fi cu mine din acelasi sange. Pentru mine plange :X

13.Prietenia dintre noi as vrea ca sa nu dispara, caci e un paradis frumos al anilor de scoala :*

14.Cortina uitarii nu va cadea niciodata peste minunatul decor al prieteniei sincere, chiar daca scena a luat sfarsit.