| Marciu_Flori_1980 a întrebat:

Buna, as vrea să ma ajutați în înclinarea unui lucru bun și profil, eu vreau sa ma fac model la ce liceu as putea da și pe ce profil?

1 răspuns:
| Sonia822 a răspuns:

Aia nu e meserie, poate fi cel mult un hobby. Trebuie sa arati trasnet, altfel ramai cu visele si cu banii luati. Iti trebuie cateva sute de euro pentru fotograf, sa ai un catalocg cu poze, sa iei castingurile. De obicei cei mai multi te pacalesc, iti iau banii si ramai doar cu pozele. Restul sunt atrase in retele de prostitutie, unele sunt rapite ca urmare a anturajului si nu mai ajung niciodata acasa. Totul cu ajutorul agentiilor de modele. E destul de periculos. Reusesc si unele, doar daca sunt tinere si se deosebesc intr-adevar cu ceva.