| Tobessjd a întrebat:

As vrea să mă duc la un liceu cu mate-info intensiv informatica însă nu sunt convinsa.Ce părere aveți? Pentru intensiv trebuia să dau o probă inainte? Cate ore se fac in plus? Imi recomandati acest profil cu intensiv? Ce alte informații îmi mai puteți oferi?

Răspuns Câştigător
| Ara997 a răspuns:

1 parere foarte buna este o orientare profesionala excelenta
2 se fac 1.2 ore in plus in clasa 11 se ajunge la 6 ore de info sub diverse denumiri de optionale depinde de CDS -ul scolii ( curricula la decizia scolii)
3 cu caldura. vei putea urma ori fac de informatica ori automatica., de la ambele iesi pe piata muncii cu o paine sigura frumoasa si bine platita
4. este important sa fi buna "prietena " cu matematica. altfel e mai greu. oricate alte informatii doresti, pe privat ca sa nu plictisim lumea.
5( din partea casei) BAFTA!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se compara un profil de mate info cu unui de filo de exemplu, după ce termini mate info o sa ai o gândire mult mai buna si matura.